недела , 18 февруари 2018

Не тргнувајте кон Попова Шапка, патот е затворен

Од 11:40 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец село Лисец – Попова Шапка, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Забраната е воведена поради силниот северен ветер кој предизвикува снежни наноси на коловозот.

Check Also

Груевски: Ова е политички процес- СДСМ те тужи, СДСМ те суди

Како што видовте и денеска Судот продолжи во истиот стил како што тераше и до …

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ стана членка на ЦДИ, ги отворивме вратите во меѓународниот свет водејќи сметка за националните и државните позиции

ВМРО-ДПМНЕ денес на самитот во Будимпешта стана полноправна членка на Центристичката Демократска Интернационала која е …

Преговорите во Виена завршија

Ниту по 5 часовната средба на министрите за надоврешни работи на Македонија и Грција со …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *