сабота , 15 декември 2018

Миленко Неделковски-СДСМ подготвува големо рушење на Македонскиот идентитет

Новинарот и позната аналитичар Миленко Неделковски утринава излезе со видео во кое ја информира Македонската јавност за планот кој го има СДСМ. Имено новинарот вели дека од Понеделник па натаму следната недела, СДСМ има план за дислокација или целосно отстранување на воинот на коњ од центарот на град Скопје а во исто време гласање на законот за јазиците во собранието на Република Македонија.

Неделковски упатува јавна покана до сите Македонци да бидат спремни и да излезат на протести кога тоа ќе се случува бидеќи во спротивно ние навистина не заслужуваме да имаме држава-додава тој.

Check Also

Ципрас: Следниот пат веќе нема да можете да го користите терминот Република Македонија

Алексис Ципрас по самитот на Европската Унија во Брисел со цинична насмевка ја најави забраната …

Опожарена викендицата на претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Ристески се сомнева во политичка позадина

Синоќа околу ѝ10:30 минути била опожарена викендичката на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. Денес …

Мисајловски-Ќе ве издржиме и ќе ве поразиме!

Човек може да поднесе  пораз до одредена граница. Но кога некој ја преминува таа граница …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *