вторник , 19 март 2019

ВМРО-ДПМНЕ најавува масовни протести и предвремени парламентарни избори

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ т.е нејзиниот нов претседател Мицкоски во своето вчерашно гостување на еден Македонски телевизиски канал ги најави следните чекори на опозициската партија. Тој одговараќи на новинарско прашање изјави дека ВМРО-ДПМНЕ во моментов го анализира целото сценарио кое се случуваше во законодавниот дом кога неуставно и противзаконски беше донесен законот за употреба на јазиците. Мицкоски истакна дека во моментов опозициската партија се освежува со нови кадри и дека веќе од наредниот месец ќе ги повика членовите а и сите граѓани на Република Македонија на масовни протести против оваа инсталирана власт, дека протестите ќе траат се додека не се исполни целта-предвремени парламентарни избори и на крај враќање на ВМРО-ДПМНЕ на власт во државата НО најави и одговорност за носењето на законот за јазици.

Check Also

Ципрас: Следниот пат веќе нема да можете да го користите терминот Република Македонија

Алексис Ципрас по самитот на Европската Унија во Брисел со цинична насмевка ја најави забраната …

Опожарена викендицата на претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Ристески се сомнева во политичка позадина

Синоќа околу ѝ10:30 минути била опожарена викендичката на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп. Денес …

Мисајловски-Ќе ве издржиме и ќе ве поразиме!

Човек може да поднесе  пораз до одредена граница. Но кога некој ја преминува таа граница …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *